Tuesday 16 April 2024

USD до AUD - САД долар до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Австралискиот долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,56 Австралискиот долар

1 USD = 1,56 AUD

1 AUD = 0,642 USD

САД долар до Австралискиот долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Австралискиот долар = 1,56

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Австралискиот долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Австралискиот долар (AUD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до AUD (Австралискиот долар) ✅ USD до AUD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Австралискиот долар (AUD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Австралискиот долар ( AUD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Австралискиот долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до AUD Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 1.55929857 AUD - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 1.54255524 AUD -0.01674332 AUD -1.07377270 %
April 14, 2024 недела 1 USD = 1.54130703 AUD -0.00124821 AUD -0.08091862 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 1.54130703 AUD - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 1.54057094 AUD -0.00073609 AUD -0.04775770 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 1.53336605 AUD -0.00720489 AUD -0.46767664 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 1.50957068 AUD -0.02379537 AUD -1.55183866 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.06291.24520.72450.00650.6418
EUR0.940811.17150.68160.00610.6038
GBP0.80310.853610.58180.00520.5154
CAD1.38031.46721.718810.00890.8859
JPY154.5615164.2873192.4609111.9755199.1978
AUD1.55811.65621.94021.12880.01011

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AUD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за USD е $. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Австралискиот долар = 1,56.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.