Monday 20 May 2024

1 USD до AWG - САД долар до Арубан Флорин валута конвертор

Нашиот САД долар до Арубан Флорин конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Арубан Флорин или Арубан Флорин за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Арубан Флорин калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Арубан Флорин?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,80 Арубан Флорин

1 USD = 1,80 AWG

1 AWG = 0,556 USD

САД долар до Арубан Флорин conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 мај 2024 16:25:11 CEST

САД долар курсот до Арубан Флорин = 1,80

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Арубан Флорин

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Арубан Флорин со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Арубан Флорин (AWG) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до AWG (Арубан Флорин) ✅ USD до AWG Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Арубан Флорин (AWG) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Арубан Флорин ( AWG )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Арубан Флорин во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до AWG Промени Промени %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 1.80250007 AWG - -
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 1.80250007 AWG - -
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 1.80250007 AWG - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 1.80250007 AWG - -
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 1.80250007 AWG - -
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 1.79999856 AWG -0.00250151 AWG -0.13877989 %
Mai 14, 2024 вторник 1 USD = 1.80125007 AWG +0.00125151 AWG +0.06952825 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAWG
USD11.08691.27040.73490.00640.5548
EUR0.920011.16880.67610.00590.5104
GBP0.78720.855610.57850.00510.4367
CAD1.36071.47901.728710.00870.7549
JPY155.7160169.2510197.8225114.4344186.3889
AWG1.80251.95922.28991.32460.01161

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Арубан Флорин (AWG)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AWG калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Арубан Флорин е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за AWG е ƒ. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 20, 2024. Девизниот курс за Арубан Флорин беше последен пат ажуриран на Mai 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AWG има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Арубан Флорин = 1,80.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.