Tuesday 21 May 2024

1 USD до AZN - САД долар до Азербејџански Манат валута конвертор

Нашиот САД долар до Азербејџански Манат конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Азербејџански Манат или Азербејџански Манат за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Азербејџански Манат калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Азербејџански Манат?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,70 Азербејџански Манат

1 USD = 1,70 AZN

1 AZN = 0,587 USD

САД долар до Азербејџански Манат conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 мај 2024 16:30:15 CEST

САД долар курсот до Азербејџански Манат = 1,70

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Азербејџански Манат

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Азербејџански Манат со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Азербејџански Манат (AZN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до AZN (Азербејџански Манат) ✅ USD до AZN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Азербејџански Манат (AZN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Азербејџански Манат ( AZN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Азербејџански Манат во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до AZN Промени Промени %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 1.72773937 AZN - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 1.69699191 AZN -0.03074746 AZN -1.77963542 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 1.70396940 AZN +0.00697748 AZN +0.41116782 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 1.70396940 AZN - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 1.70236816 AZN -0.00160123 AZN -0.09397072 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 1.72266476 AZN +0.02029659 AZN +1.19225628 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 1.70177137 AZN -0.02089338 AZN -1.21285246 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAZN
USD11.08541.27080.73370.00640.5875
EUR0.921311.17080.67600.00590.5413
GBP0.78690.854110.57730.00500.4623
CAD1.36301.47941.732110.00870.8008
JPY156.0830169.4124198.3493114.5152191.7040
AZN1.70201.84742.16291.24870.01091

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Азербејџански Манат (AZN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AZN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Азербејџански Манат е валута во Азербејџан. Симболот за USD е $. Симболот за AZN е ₼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 21, 2024. Девизниот курс за Азербејџански Манат беше последен пат ажуриран на Mai 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AZN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Азербејџански Манат = 1,70.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.