Friday 19 July 2024

USD до BBD - САД долар до Барбадоски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Барбадоски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Барбадоски долар или Барбадоски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Барбадоски долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Барбадоски долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,03 Барбадоски долар

1 USD = 2,03 BBD

1 BBD = 0,493 USD

САД долар до Барбадоски долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 19 јули 2024 07:30:12 CEST

САД долар курсот до Барбадоски долар = 2,03

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Барбадоски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Барбадоски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Барбадоски долар (BBD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до BBD (Барбадоски долар) ✅ USD до BBD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Барбадоски долар (BBD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Барбадоски долар ( BBD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Барбадоски долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BBD Промени Промени %
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 2.02656831 BBD - -
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 2.01823271 BBD -0.00833560 BBD -0.41131583 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 2.01938203 BBD +0.00114931 BBD +0.05694657 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 2.02245737 BBD +0.00307534 BBD +0.15229104 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 2.01939834 BBD -0.00305903 BBD -0.15125294 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 2.01327554 BBD -0.00612280 BBD -0.30319930 %
Juli 13, 2024 сабота 1 USD = 2.01589737 BBD +0.00262183 BBD +0.13022697 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBBD
USD11.08901.29410.72960.00640.4952
EUR0.918311.18830.67000.00580.4547
GBP0.77280.841510.56380.00490.3826
CAD1.37071.49261.773710.00870.6787
JPY157.3775171.3796203.6577114.8196177.9284
BBD2.01952.19922.61341.47340.01281

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Барбадоски долар (BBD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BBD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Барбадоски долар е валута во Барбадос. Симболот за USD е $. Симболот за BBD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 19, 2024. Девизниот курс за Барбадоски долар беше последен пат ажуриран на Juli 19, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BBD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Барбадоски долар = 2,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.