USD до BDT - САД долар до Бангладеш Така валута конвертор

Нашиот САД долар до Бангладеш Така конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бангладеш Така или Бангладеш Така за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бангладеш Така калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2023 16:29
1 USD ($)
=
105,01944 BDT (Tk)
1 USD = 105,019440 BDT
0,009522 USD = 1 BDT

Кој е тековниот курс за САД долар до Бангладеш Така?

САД долар курсот до Бангладеш Така = 105,02

Конверзија USD во Бангладеш Така

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бангладеш Така со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBDT
USD11.088911.237440.749680.007700.00942
EUR0.9183511.136400.688460.007070.00865
GBP0.808120.8799710.605830.006220.00761
CAD1.333911.452511.6506310.010270.01257
JPY129.82601141.36877160.6519097.3274111.22324
BDT106.13333115.56959131.3336379.565590.817501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бангладеш Така (BDT)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BDT калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бангладеш Така е валута во Бангладеш. Симболот за USD е $. Симболот за BDT е Tk. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 27, 2023. Девизниот курс за Бангладеш Така беше последен пат ажуриран на Januar 27, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BDT има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бангладеш Така = 105,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.