Thursday 30 May 2024

1 USD до BDT - САД долар до Бангладеш Така валута конвертор

Нашиот САД долар до Бангладеш Така конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бангладеш Така или Бангладеш Така за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бангладеш Така калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бангладеш Така?

Amount
From
To

1 САД долар =

117,47 Бангладеш Така

1 USD = 117,47 BDT

1 BDT = 0,00851 USD

САД долар до Бангладеш Така conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 17:10:15 CEST

САД долар курсот до Бангладеш Така = 117,47

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бангладеш Така

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бангладеш Така со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Бангладеш Така (BDT) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BDT (Бангладеш Така) ✅ USD до BDT Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Бангладеш Така (BDT) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Бангладеш Така ( BDT )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Бангладеш Така во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BDT Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 117.48120301 BDT - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 117.26078799 BDT -0.22041502 BDT -0.18761726 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 117.35711771 BDT +0.09632972 BDT +0.08214998 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 117.16461629 BDT -0.19250142 BDT -0.16403046 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 117.16461629 BDT - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 117.35711771 BDT +0.19250142 BDT +0.16429996 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 117.30205279 BDT -0.05506492 BDT -0.04692082 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBDT
USD11.08551.26640.73140.00640.0085
EUR0.921311.16670.67380.00590.0079
GBP0.78960.857110.57760.00500.0067
CAD1.36721.48401.731410.00870.0117
JPY156.9550170.3718198.7756114.804511.3397
BDT117.1604127.1754148.377785.69680.74651

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бангладеш Така (BDT)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BDT калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бангладеш Така е валута во Бангладеш. Симболот за USD е $. Симболот за BDT е Tk. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 30, 2024. Девизниот курс за Бангладеш Така беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BDT има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бангладеш Така = 117,47.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.