Thursday 30 May 2024

1 USD до BGN - САД долар до Бугарски Лев валута конвертор

Нашиот САД долар до Бугарски Лев конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бугарски Лев или Бугарски Лев за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бугарски Лев калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бугарски Лев?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,81 Бугарски Лев

1 USD = 1,81 BGN

1 BGN = 0,554 USD

САД долар до Бугарски Лев conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 17:10:15 CEST

САД долар курсот до Бугарски Лев = 1,81

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бугарски Лев

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бугарски Лев со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Бугарски Лев (BGN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BGN (Бугарски Лев) ✅ USD до BGN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Бугарски Лев (BGN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Бугарски Лев ( BGN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Бугарски Лев во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BGN Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 1.80092892 BGN - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 1.79903680 BGN -0.00189212 BGN -0.10506375 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 1.80200960 BGN +0.00297281 BGN +0.16524428 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 1.80545174 BGN +0.00344214 BGN +0.19101679 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 1.80290303 BGN -0.00254871 BGN -0.14116731 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1.80823652 BGN +0.00533348 BGN +0.29582749 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1.80637470 BGN -0.00186182 BGN -0.10296336 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBGN
USD11.08551.26640.73140.00640.5549
EUR0.921311.16670.67380.00590.5112
GBP0.78960.857110.57760.00500.4382
CAD1.36721.48401.731410.00870.7587
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045187.1005
BGN1.80201.95602.28211.31810.01151

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бугарски Лев (BGN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BGN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бугарски Лев е валута во Бугарија. Симболот за USD е $. Симболот за BGN е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 30, 2024. Девизниот курс за Бугарски Лев беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BGN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бугарски Лев = 1,81.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.