USD до BHD - САД долар до Бахреин динарот валута конвертор

Нашиот САД долар до Бахреин динарот конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.09.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бахреин динарот или Бахреин динарот за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бахреин динарот калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.09.2022 15:30
1 USD ($)
=
0,37600 BHD (BD)
1 USD = 0,376000 BHD
2,659574 USD = 1 BHD

Кој е тековниот курс за САД долар до Бахреин динарот?

САД долар курсот до Бахреин динарот = 0,38

Конверзија USD во Бахреин динарот

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бахреин динарот со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBHD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.137200.741740.007052.70249
GBPinf0.8793510.652250.006202.37644
CADinf1.348181.5331510.009503.64343
JPYinf141.91354161.38403105.263301383.51932
BHDinf0.370030.420800.274470.002611

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бахреин динарот (BHD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BHD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бахреин динарот е валута во Бахреин. Симболот за USD е $. Симболот за BHD е BD. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 01, 2022. Девизниот курс за Бахреин динарот беше последен пат ажуриран на Oktober 01, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BHD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бахреин динарот = 0,38.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.