USD до BIF - САД долар до Бурундиски франк валута конвертор

Нашиот САД долар до Бурундиски франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бурундиски франк или Бурундиски франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бурундиски франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.06.2022 11:45
1 USD ($)
=
2.065,03120 BIF
1 USD = 2.065,031200 BIF
0,000484 USD = 1 BIF

Кој е тековниот курс за САД долар до Бурундиски франк?

САД долар курсот до Бурундиски франк = 2.065,03

Конверзија USD во Бурундиски франк

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бурундиски франк со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIF
USD11.044771.215760.774920.007340.00048
EUR0.9571511.163660.741720.007030.00046
GBP0.822530.8593510.637400.006040.00040
CAD1.290451.348221.5688810.009470.00062
JPY136.20101142.29850165.58769105.5453610.06568
BIF2,073.760522,166.599302,521.194371,607.0057115.225741

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до BIF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бурундиски франк е валута во Бурунди. Симболот за USD е $. Симболот за BIF е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 30, 2022. Девизниот курс за Бурундиски франк беше последен пат ажуриран на Juni 30, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бурундиски франк = 2.065,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.