Sunday 16 June 2024

1 USD до BIF - САД долар до Бурундиски франк валута конвертор

Нашиот САД долар до Бурундиски франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бурундиски франк или Бурундиски франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бурундиски франк калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бурундиски франк?

Amount
From
To

1 САД долар =

2.865,33 Бурундиски франк

1 USD = 2.865,33 BIF

1 BIF = 0,000349 USD

САД долар до Бурундиски франк conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 јуни 2024 10:45:12 CEST

САД долар курсот до Бурундиски франк = 2.865,33

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бурундиски франк

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бурундиски франк со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Бурундиски франк (BIF) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BIF (Бурундиски франк) ✅ USD до BIF Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Бурундиски франк (BIF) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Бурундиски франк ( BIF )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Бурундиски франк во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BIF Промени Промени %
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 2,865.32951289 BIF - -
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 2,865.32951289 BIF - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 2,890.17341040 BIF +24.84389751 BIF +0.86705202 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 2,857.14285714 BIF -33.03055326 BIF -1.14285714 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 2,873.56321839 BIF +16.42036125 BIF +0.57471264 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 2,890.17341040 BIF +16.61019201 BIF +0.57803468 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 2,906.97674419 BIF +16.80333378 BIF +0.58139535 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBIF
USD11.07201.26590.72720.00640.0003
EUR0.932911.18090.67840.00590.0003
GBP0.78990.846810.57440.00500.0003
CAD1.37521.47411.740910.00870.0005
JPY157.4050168.7356199.2668114.463910.0549
BIF2,867.44073,073.84973,630.03472,085.183918.21701

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BIF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бурундиски франк е валута во Бурунди. Симболот за USD е $. Симболот за BIF е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 16, 2024. Девизниот курс за Бурундиски франк беше последен пат ажуриран на Juni 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бурундиски франк = 2.865,33.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.