Sunday 26 May 2024

USD до BMD - САД долар до Бермудски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Бермудски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бермудски долар или Бермудски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бермудски долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бермудски долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,00 Бермудски долар

1 USD = 1,00 BMD

1 BMD = 1,00 USD

САД долар до Бермудски долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 26 мај 2024 16:55:13 CEST

САД долар курсот до Бермудски долар = 1,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бермудски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бермудски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Бермудски долар (BMD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до BMD (Бермудски долар) ✅ USD до BMD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Бермудски долар (BMD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Бермудски долар ( BMD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Бермудски долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BMD Промени Промени %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 1 BMD - -
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 1 BMD - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1 BMD - -
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1 BMD - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 1 BMD - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 1 BMD - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 1 BMD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBMD
USD11.08551.26640.73140.00641
EUR0.921311.16670.67380.00590.9213
GBP0.78960.857110.57760.00500.7896
CAD1.36721.48401.731410.00871.3672
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451156.9550
BMD11.08551.26640.73140.00641

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бермудски долар (BMD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BMD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бермудски долар е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за BMD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 26, 2024. Девизниот курс за Бермудски долар беше последен пат ажуриран на Mai 26, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BMD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бермудски долар = 1,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.