USD до BND - САД долар до Брунеи долари валута конвертор

Нашиот САД долар до Брунеи долари конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Брунеи долари или Брунеи долари за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Брунеи долари калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.06.2022 07:08
1 USD ($)
=
1,38579 BND ($)
1 USD = 1,385789 BND
0,721610 USD = 1 BND

Кој е тековниот курс за САД долар до Брунеи долари?

САД долар курсот до Брунеи долари = 1,39

Конверзија USD во Брунеи долари

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Брунеи долари со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBND
USD11.058361.231240.777010.007400.72136
EUR0.9448611.163350.734160.007000.68158
GBP0.812190.8595910.631080.006010.58588
CAD1.286991.362101.5845910.009530.92838
JPY135.05201142.93336166.28130104.93633197.42065
BND1.386281.467181.706841.077150.010261

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Брунеи долари (BND)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до BND калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Брунеи долари е валута во Брунеи. Симболот за USD е $. Симболот за BND е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 28, 2022. Девизниот курс за Брунеи долари беше последен пат ажуриран на Juni 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BND има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Брунеи долари = 1,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.