USD до BOB - САД долар до Боливиски боливиски валута конвертор

Нашиот САД долар до Боливиски боливиски конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Боливиски боливиски или Боливиски боливиски за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Боливиски боливиски калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.08.2022 16:05
1 USD ($)
=
6,90680 BOB ($b)
1 USD = 6,906795 BOB
0,144785 USD = 1 BOB

Кој е тековниот курс за САД долар до Боливиски боливиски?

САД долар курсот до Боливиски боливиски = 6,91

Конверзија USD во Боливиски боливиски

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Боливиски боливиски со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBOB
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.182910.766690.007350.14166
GBPinf0.8453710.648140.006220.11976
CADinf1.304311.5428810.009590.18477
JPYinf135.97191160.84252104.24830119.26217
BOBinf7.059018.350185.412080.051921

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Боливиски боливиски (BOB)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BOB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Боливиски боливиски е валута во Боливија. Симболот за USD е $. Симболот за BOB е $b. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 15, 2022. Девизниот курс за Боливиски боливиски беше последен пат ажуриран на August 15, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BOB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Боливиски боливиски = 6,91.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.