Monday 02 October 2023

USD до BRL - САД долар до Бразилецот Реал валута конвертор

Нашиот САД долар до Бразилецот Реал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бразилецот Реал или Бразилецот Реал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бразилецот Реал калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бразилецот Реал?

Amount
From
To

1 САД долар =

4,98 Бразилецот Реал

1 USD = 4,98 BRL

1 BRL = 0,201 USD

САД долар до Бразилецот Реал conversion - Курсна листа на ажурирани: 27.09.2023 07:50

САД долар курсот до Бразилецот Реал = 4,98

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бразилецот Реал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бразилецот Реал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.05681.21970.73580.00670.1982
EUR0.946311.15410.69630.00630.1876
GBP0.81990.866510.60330.00550.1625
CAD1.35911.43621.657610.00910.2694
JPY149.5195158.0118182.3633110.0177129.6415
BRL5.04435.33086.15233.71160.03371

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BRL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бразилецот Реал е валута во Бразил. Симболот за USD е $. Симболот за BRL е R$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 02, 2023. Девизниот курс за Бразилецот Реал беше последен пат ажуриран на Oktober 02, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бразилецот Реал = 4,98.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.