Saturday 13 April 2024

1 USD до BRL - САД долар до Бразилецот Реал валута конвертор

Нашиот САД долар до Бразилецот Реал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бразилецот Реал или Бразилецот Реал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бразилецот Реал калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Бразилецот Реал?

Amount
From
To

1 САД долар =

5,09 Бразилецот Реал

1 USD = 5,09 BRL

1 BRL = 0,196 USD

САД долар до Бразилецот Реал conversion - Курсна листа на ажурирани: 12 април 2024 13:15:12 CEST

САД долар курсот до Бразилецот Реал = 5,09

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Бразилецот Реал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бразилецот Реал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Бразилецот Реал (BRL) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BRL (Бразилецот Реал) ✅ USD до BRL Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Бразилецот Реал (BRL) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Бразилецот Реал ( BRL )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Бразилецот Реал во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BRL Промени Промени %
April 12, 2024 петок 1 USD = 5.08929162 BRL - -
April 11, 2024 четврток 1 USD = 5.06580480 BRL -0.02348682 BRL -0.46149482 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 5.00909150 BRL -0.05671330 BRL -1.11953195 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 5.02550444 BRL +0.01641293 BRL +0.32766289 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 5.06880908 BRL +0.04330465 BRL +0.86169754 %
April 7, 2024 недела 1 USD = 5.06608711 BRL -0.00272198 BRL -0.05370052 %
April 6, 2024 сабота 1 USD = 5.05193388 BRL -0.01415323 BRL -0.27937194 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.06711.24560.72690.00650.1947
EUR0.937211.16730.68120.00610.1824
GBP0.80290.856710.58360.00520.1563
CAD1.37581.46801.713610.00900.2678
JPY153.2750163.5544190.9137111.4104129.8374
BRL5.13705.48156.39853.73390.03351

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BRL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бразилецот Реал е валута во Бразил. Симболот за USD е $. Симболот за BRL е R$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 13, 2024. Девизниот курс за Бразилецот Реал беше последен пат ажуриран на April 13, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бразилецот Реал = 5,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.