Wednesday 29 May 2024

1 USD до BSD - САД долар до Bahamian Dollar валута конвертор

Нашиот САД долар до Bahamian Dollar конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Bahamian Dollar или Bahamian Dollar за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Bahamian Dollar калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Bahamian Dollar?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,00 Bahamian Dollar

1 USD = 1,00 BSD

1 BSD = 0,998 USD

САД долар до Bahamian Dollar conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 03:05:12 CEST

САД долар курсот до Bahamian Dollar = 1,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Bahamian Dollar

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Bahamian Dollar со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Bahamian Dollar (BSD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BSD (Bahamian Dollar) ✅ USD до BSD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Bahamian Dollar (BSD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Bahamian Dollar ( BSD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Bahamian Dollar во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BSD Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 1.00247411 BSD - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 1.00007401 BSD -0.00240010 BSD -0.23941772 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 0.99884833 BSD -0.00122568 BSD -0.12255869 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 0.99884833 BSD - -
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 0.99926754 BSD +0.00041921 BSD +0.04196924 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1.00000900 BSD +0.00074146 BSD +0.07420067 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1.00058634 BSD +0.00057734 BSD +0.05773383 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBSD
USD11.08551.26640.73140.00641.0012
EUR0.921311.16670.67380.00590.9223
GBP0.78960.857110.57760.00500.7905
CAD1.36721.48401.731410.00871.3687
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451157.1361
BSD0.99881.08421.26500.73060.00641

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Bahamian Dollar (BSD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BSD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Bahamian Dollar е валута во Бахами. Симболот за USD е $. Симболот за BSD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 29, 2024. Девизниот курс за Bahamian Dollar беше последен пат ажуриран на Mai 29, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BSD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Bahamian Dollar = 1,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.