Monday 20 May 2024

1 USD до BTN - САД долар до Butan Ngultrum валута конвертор

Нашиот САД долар до Butan Ngultrum конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Butan Ngultrum или Butan Ngultrum за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Butan Ngultrum калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Butan Ngultrum?

Amount
From
To

1 САД долар =

83,35 Butan Ngultrum

1 USD = 83,35 BTN

1 BTN = 0,0120 USD

САД долар до Butan Ngultrum conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 мај 2024 16:25:11 CEST

САД долар курсот до Butan Ngultrum = 83,35

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Butan Ngultrum

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Butan Ngultrum со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Butan Ngultrum (BTN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BTN (Butan Ngultrum) ✅ USD до BTN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Butan Ngultrum (BTN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Butan Ngultrum ( BTN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Butan Ngultrum во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BTN Промени Промени %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 83.04268394 BTN - -
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 82.89124668 BTN -0.15143726 BTN -0.18236074 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 83.31944676 BTN +0.42820007 BTN +0.51658057 %
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 83.57011533 BTN +0.25066857 BTN +0.30085242 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 82.76775368 BTN -0.80236164 BTN -0.96010594 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 83.35417188 BTN +0.58641819 BTN +0.70851046 %
Mai 14, 2024 вторник 1 USD = 83.47942232 BTN +0.12525045 BTN +0.15026296 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBTN
USD11.08691.27040.73490.00640.0120
EUR0.920011.16880.67610.00590.0111
GBP0.78720.855610.57850.00510.0095
CAD1.36071.47901.728710.00870.0164
JPY155.7160169.2510197.8225114.434411.8751
BTN83.044490.2627105.500161.02860.53331

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Butan Ngultrum (BTN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BTN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Butan Ngultrum е валута во Бутан. Симболот за USD е $. Симболот за BTN е དངུལ་ཀྲམ. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 20, 2024. Девизниот курс за Butan Ngultrum беше последен пат ажуриран на Mai 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BTN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Butan Ngultrum = 83,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.