Friday 19 July 2024

1 USD до BWP - САД долар до Боцванан Пула валута конвертор

Нашиот САД долар до Боцванан Пула конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Боцванан Пула или Боцванан Пула за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Боцванан Пула калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Боцванан Пула?

Amount
From
To

1 САД долар =

13,53 Боцванан Пула

1 USD = 13,53 BWP

1 BWP = 0,0739 USD

САД долар до Боцванан Пула conversion - Курсна листа на ажурирани: 18 јули 2024 21:30:12 CEST

САД долар курсот до Боцванан Пула = 13,53

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Боцванан Пула

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Боцванан Пула со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Боцванан Пула (BWP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BWP (Боцванан Пула) ✅ USD до BWP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Боцванан Пула (BWP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Боцванан Пула ( BWP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Боцванан Пула во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BWP Промени Промени %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 13.50767236 BWP - -
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 13.51570525 BWP +0.00803289 BWP +0.05946910 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 13.54517995 BWP +0.02947470 BWP +0.21807740 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 13.47037192 BWP -0.07480803 BWP -0.55228525 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 13.42948847 BWP -0.04088345 BWP -0.30350644 %
Juli 13, 2024 сабота 1 USD = 13.44700535 BWP +0.01751688 BWP +0.13043595 %
Juli 12, 2024 петок 1 USD = 13.48708612 BWP +0.04008076 BWP +0.29806460 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBWP
USD11.08901.29410.72960.00640.0739
EUR0.918311.18830.67000.00580.0679
GBP0.77280.841510.56380.00490.0571
CAD1.37071.49261.773710.00870.1013
JPY157.3775171.3796203.6577114.8196111.6284
BWP13.533914.738117.51399.87410.08601

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BWP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Боцванан Пула е валута во Боцвана. Симболот за USD е $. Симболот за BWP е P. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 19, 2024. Девизниот курс за Боцванан Пула беше последен пат ажуриран на Juli 19, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Боцванан Пула = 13,53.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.