USD до BYN - САД долар до Нова белоруски рубља валута конвертор

Нашиот САД долар до Нова белоруски рубља конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нова белоруски рубља или Нова белоруски рубља за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нова белоруски рубља калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.08.2022 23:17
1 USD ($)
=
2,52486 BYN (Br)
1 USD = 2,524862 BYN
0,396061 USD = 1 BYN

Кој е тековниот курс за САД долар до Нова белоруски рубља?

САД долар курсот до Нова белоруски рубља = 2,52

Конверзија USD во Нова белоруски рубља

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нова белоруски рубља со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBYN
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185670.762840.007380.38996
GBPinf0.8434110.643380.006220.32889
CADinf1.310901.5542910.009670.51119
JPYinf135.49957160.65718103.36399152.83903
BYNinf2.564383.040501.956210.018931

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нова белоруски рубља (BYN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BYN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нова белоруски рубља е валута во Белорусија. Симболот за USD е $. Симболот за BYN е Br. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Нова белоруски рубља беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BYN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нова белоруски рубља = 2,52.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.