Saturday 25 May 2024

1 USD до BYN - САД долар до Нова белоруски рубља валута конвертор

Нашиот САД долар до Нова белоруски рубља конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нова белоруски рубља или Нова белоруски рубља за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нова белоруски рубља калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Нова белоруски рубља?

Amount
From
To

1 САД долар =

3,27 Нова белоруски рубља

1 USD = 3,27 BYN

1 BYN = 0,305 USD

САД долар до Нова белоруски рубља conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 мај 2024 16:45:13 CEST

САД долар курсот до Нова белоруски рубља = 3,27

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Нова белоруски рубља

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нова белоруски рубља со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Нова белоруски рубља (BYN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BYN (Нова белоруски рубља) ✅ USD до BYN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Нова белоруски рубља (BYN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Нова белоруски рубља ( BYN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Нова белоруски рубља во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BYN Промени Промени %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 3.28317733 BYN - -
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 3.27626087 BYN -0.00691646 BYN -0.21066357 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 3.27446929 BYN -0.00179158 BYN -0.05468364 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 3.27562769 BYN +0.00115840 BYN +0.03537678 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 3.26130204 BYN -0.01432565 BYN -0.43734060 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 3.25492226 BYN -0.00637979 BYN -0.19562083 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 3.25492226 BYN - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBYN
USD11.08551.27420.73110.00640.3058
EUR0.921311.17390.67360.00590.2817
GBP0.78480.851910.57380.00500.2400
CAD1.36781.48471.742810.00870.4182
JPY156.9650170.3827200.0049114.7615147.9989
BYN3.27023.54974.16692.39090.02081

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нова белоруски рубља (BYN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BYN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нова белоруски рубља е валута во Белорусија. Симболот за USD е $. Симболот за BYN е Br. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 25, 2024. Девизниот курс за Нова белоруски рубља беше последен пат ажуриран на Mai 25, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BYN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нова белоруски рубља = 3,27.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.