USD до BZD - САД долар до Белизе долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Белизе долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Белизе долар или Белизе долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Белизе долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 02:03
1 USD ($)
=
2,01465 BZD (BZ$)
1 USD = 2,014653 BZD
0,496363 USD = 1 BZD

Кој е тековниот курс за САД долар до Белизе долар?

САД долар курсот до Белизе долар = 2,01

Конверзија USD во Белизе долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Белизе долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBZD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185670.762840.007380.48820
GBPinf0.8434110.643380.006220.41175
CADinf1.310901.5542910.009670.63998
JPYinf135.49957160.65718103.36399166.15122
BZDinf2.048332.428641.562540.015121

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Белизе долар е валута во Белизе. Симболот за USD е $. Симболот за BZD е BZ$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Белизе долар беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Белизе долар = 2,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.