Tuesday 25 June 2024

1 USD до BZD - САД долар до Белизе долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Белизе долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Белизе долар или Белизе долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Белизе долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Белизе долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,01 Белизе долар

1 USD = 2,01 BZD

1 BZD = 0,496 USD

САД долар до Белизе долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 25 јуни 2024 07:10:16 CEST

САД долар курсот до Белизе долар = 2,01

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Белизе долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Белизе долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Белизе долар (BZD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BZD (Белизе долар) ✅ USD до BZD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Белизе долар (BZD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Белизе долар ( BZD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Белизе долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BZD Промени Промени %
Juni 25, 2024 вторник 1 USD = 2.01494282 BZD - -
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 2.01361607 BZD -0.00132674 BZD -0.06584525 %
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 2.01139657 BZD -0.00221950 BZD -0.11022453 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 2.01139657 BZD - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 2.01987558 BZD +0.00847900 BZD +0.42154803 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 2.01643394 BZD -0.00344164 BZD -0.17038867 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 2.01214531 BZD -0.00428863 BZD -0.21268376 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBZD
USD11.07251.26900.73310.00630.4963
EUR0.932411.18320.68350.00580.4627
GBP0.78800.845110.57770.00490.3911
CAD1.36411.46301.731110.00860.6770
JPY159.4425171.0013202.3366116.8818179.1300
BZD2.01492.16102.55701.47710.01261

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Белизе долар е валута во Белизе. Симболот за USD е $. Симболот за BZD е BZ$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 25, 2024. Девизниот курс за Белизе долар беше последен пат ажуриран на Juni 25, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Белизе долар = 2,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.