100 USD до BZD - САД долар до Белизе долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Белизе долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Белизе долар или Белизе долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Белизе долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.10.2021 02:55
100 USD ($)
=
201,47708 BZD (BZ$)
1 USD = 2,014771 BZD
0,496334 USD = 1 BZD

Кој е тековниот курс за САД долар до Белизе долар?

САД долар курсот до Белизе долар = 2,01

Конверзија USD во Белизе долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Белизе долар со количина 100 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBZD
USD11.162751.378010.810050.008740.49503
EUR0.8600311.185130.696670.007520.42574
GBP0.725690.8437910.587840.006340.35923
CAD1.234501.435411.7011410.010790.61111
JPY114.39150133.00873157.6324492.66258156.62676
BZD2.020102.348872.783711.636370.017661

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

USD до BZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Белизе долар е валута во Белизе. Симболот за USD е $. Симболот за BZD е BZ$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 21, 2021. Девизниот курс за Белизе долар беше последен пат ажуриран на Oktober 21, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Белизе долар = 2,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.