1000 USD до BZD - САД долар до Белизе долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Белизе долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Белизе долар или Белизе долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Белизе долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 03.12.2021 06:08
1000 USD ($)
=
2.019,11460 BZD (BZ$)
1 USD = 2,019115 BZD
0,495267 USD = 1 BZD

Кој е тековниот курс за САД долар до Белизе долар?

САД долар курсот до Белизе долар = 2,02

Конверзија USD во Белизе долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Белизе долар со количина 1000 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBZD
USD11.129181.327430.780250.008820.49640
EUR0.8856011.175570.690980.007810.43961
GBP0.753340.8506510.587790.006640.37396
CAD1.281651.447211.7012910.011300.63621
JPY113.40950128.06023150.5432588.48745156.29699
BZD2.014492.274732.674091.571800.017761

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до BZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Белизе долар е валута во Белизе. Симболот за USD е $. Симболот за BZD е BZ$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Dezember 03, 2021. Девизниот курс за Белизе долар беше последен пат ажуриран на Dezember 03, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Белизе долар = 2,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.