Sunday 21 July 2024

USD до CHF - САД долар до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот САД долар до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Швајцарскиот франк?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,889 Швајцарскиот франк

1 USD = 0,889 CHF

1 CHF = 1,13 USD

САД долар до Швајцарскиот франк conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 јули 2024 21:40:11 CEST

САД долар курсот до Швајцарскиот франк = 0,889

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Швајцарскиот франк (CHF) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до CHF (Швајцарскиот франк) ✅ USD до CHF Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Швајцарскиот франк (CHF) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Швајцарскиот франк ( CHF )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Швајцарскиот франк во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до CHF Промени Промени %
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 0.88882884 CHF - -
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 0.88920426 CHF +0.00037542 CHF +0.04223720 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 0.88670091 CHF -0.00250335 CHF -0.28152754 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 0.88420457 CHF -0.00249634 CHF -0.28153073 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 0.89480014 CHF +0.01059557 CHF +1.19831634 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 0.89581975 CHF +0.00101961 CHF +0.11394827 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 0.91477415 CHF +0.01895440 CHF +2.11587261 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.08931.29170.72610.00631.1251
EUR0.918111.18590.66660.00581.0329
GBP0.77410.843210.56210.00490.8710
CAD1.37721.50011.778910.00871.5494
JPY157.4850171.5430203.4312114.35581177.1826
CHF0.88880.96821.14810.64540.00561

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до CHF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за USD е $. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 21, 2024. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Juli 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Швајцарскиот франк = 0,889.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.