Wednesday 29 May 2024

1 USD до CHF - САД долар до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот САД долар до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Швајцарскиот франк?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,911 Швајцарскиот франк

1 USD = 0,911 CHF

1 CHF = 1,10 USD

САД долар до Швајцарскиот франк conversion - Курсна листа на ажурирани: 28 мај 2024 17:05:13 CEST

САД долар курсот до Швајцарскиот франк = 0,911

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Швајцарскиот франк (CHF) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до CHF (Швајцарскиот франк) ✅ USD до CHF Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Швајцарскиот франк (CHF) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Швајцарскиот франк ( CHF )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Швајцарскиот франк во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до CHF Промени Промени %
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 0.91063485 CHF - -
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 0.91370011 CHF +0.00306526 CHF +0.33660712 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 0.92178897 CHF +0.00808886 CHF +0.88528613 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 0.91618300 CHF -0.00560597 CHF -0.60816227 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 0.91465032 CHF -0.00153268 CHF -0.16728954 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 0.91285019 CHF -0.00180013 CHF -0.19681050 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 0.91402498 CHF +0.00117479 CHF +0.12869472 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.08551.26640.73140.00641.0848
EUR0.921311.16670.67380.00590.9994
GBP0.78960.857110.57760.00500.8566
CAD1.36721.48401.731410.00871.4831
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451170.2722
CHF0.92181.00061.16740.67420.00591

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до CHF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за USD е $. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 29, 2024. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Mai 29, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Швајцарскиот франк = 0,911.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.