Saturday 24 February 2024

USD до CNY - САД долар до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот САД долар до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Кинески Јуан?

Amount
From
To

1 САД долар =

7,20 Кинески Јуан

1 USD = 7,20 CNY

1 CNY = 0,139 USD

САД долар до Кинески Јуан conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 февруари 2024 18:15:12 CET

САД долар курсот до Кинески Јуан = 7,20

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кинески Јуан со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Кинески Јуан (CNY) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до CNY (Кинески Јуан) ✅ USD до CNY Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Кинески Јуан (CNY) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Кинески Јуан ( CNY )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Кинески Јуан во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до CNY Промени Промени %
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 7.195404 CNY - -
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 7.197898 CNY +0.002494 CNY +0.034661 %
Februar 22, 2024 четврток 1 USD = 7.189499 CNY -0.008399 CNY -0.116687 %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 7.186299 CNY -0.003200 CNY -0.044509 %
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 7.198601 CNY +0.012302 CNY +0.171187 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 7.197504 CNY -0.001097 CNY -0.015239 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 7.119604 CNY -0.077900 CNY -1.082320 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.08341.26790.74150.00660.1390
EUR0.923111.17030.68440.00610.1283
GBP0.78870.854510.58480.00520.1096
CAD1.34871.46111.710010.00900.1874
JPY150.4850163.0302190.7999111.5820120.9141
CNY7.19547.79529.12305.33530.04781

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до CNY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за USD е $. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 24, 2024. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Februar 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кинески Јуан = 7,20.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.