Friday 09 June 2023

1 USD до CNY - САД долар до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот САД долар до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.06.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.06.2023 13:04
1 USD ($)
=
7,11899 CNY (¥)
1 USD = 7,118994 CNY
0,140469 USD = 1 CNY
Bank transfers abroad can incur up to 5% additional costs hidden in the exchange rate. TransferWise, on the other hand, is up to 5x cheaper. Learn more
Transfer cheaply with Wise

Кој е тековниот курс за САД долар до Кинески Јуан?

САД долар курсот до Кинески Јуан = 7,12

Конверзија USD во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кинески Јуан со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.074801.257810.749720.007180.14025
EUR0.9304111.170280.697540.006680.13048
GBP0.795030.8545010.596050.005700.11150
CAD1.333841.433611.6777210.009570.18706
JPY139.35800149.78192175.28647104.47880119.54427
CNY7.130387.663738.968695.345750.051171

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до CNY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за USD е $. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 09, 2023. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Juni 09, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кинески Јуан = 7,12.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.