5 USD до CNY - САД долар до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот САД долар до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 04.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 04.12.2021 06:14
5 USD ($)
=
31,88166 CNY (¥)
1 USD = 6,376332 CNY
0,156830 USD = 1 CNY

Кој е тековниот курс за САД долар до Кинески Јуан?

САД долар курсот до Кинески Јуан = 6,38

Конверзија USD во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кинески Јуан со количина 5 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.129181.327430.780250.008820.15698
EUR0.8856011.175570.690980.007810.13902
GBP0.753340.8506510.587790.006640.11826
CAD1.281651.447211.7012910.011300.20119
JPY113.40950128.06023150.5432588.48745117.80286
CNY6.370307.193248.456134.970410.056171

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до CNY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за USD е $. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Dezember 04, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Dezember 04, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кинески Јуан = 6,38.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.