USD до CVE - САД долар до Кејп Вердејски штит валута конвертор

Нашиот САД долар до Кејп Вердејски штит конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.07.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кејп Вердејски штит или Кејп Вердејски штит за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кејп Вердејски штит калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.07.2022 10:41
1 USD ($)
=
105,72920 CVE ($)
1 USD = 105,729200 CVE
0,009458 USD = 1 CVE

Кој е тековниот курс за САД долар до Кејп Вердејски штит?

САД долар курсот до Кејп Вердејски штит = 105,73

Конверзија USD во Кејп Вердејски штит

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кејп Вердејски штит со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCVE
USD11.042861.210500.775690.007400.00948
EUR0.9589011.160750.743810.007090.00909
GBP0.826110.8615110.640800.006110.00783
CAD1.289181.344431.5605510.009530.01222
JPY135.22504141.02041163.68989104.8926911.28198
CVE105.48142110.00206127.6852481.820870.780041

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кејп Вердејски штит (CVE)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до CVE калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кејп Вердејски штит е валута во Зеленортски Острови. Симболот за USD е $. Симболот за CVE е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 02, 2022. Девизниот курс за Кејп Вердејски штит беше последен пат ажуриран на Juli 02, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CVE има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кејп Вердејски штит = 105,73.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.