USD до EGP - САД долар до Египетска фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Египетска фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.05.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Египетска фунта или Египетска фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Египетска фунта калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.05.2022 07:17
1 USD ($)
=
18,27802 EGP (£)
1 USD = 18,278015 EGP
0,054711 USD = 1 EGP

Кој е тековниот курс за САД долар до Египетска фунта?

САД долар курсот до Египетска фунта = 18,28

Конверзија USD во Египетска фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Египетска фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYEGP
USD11.046981.245620.773080.007720.05466
EUR0.9551311.189730.738400.007380.05220
GBP0.802810.8405210.620640.006200.04388
CAD1.293521.354291.6112410.009990.07070
JPY129.49450135.57788161.30155100.1101617.07771
EGP18.2961019.1556122.7900814.144430.141291

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Египетска фунта (EGP)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до EGP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Египетска фунта е валута во Египет. Симболот за USD е $. Симболот за EGP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 17, 2022. Девизниот курс за Египетска фунта беше последен пат ажуриран на Mai 17, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EGP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Египетска фунта = 18,28.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.