Tuesday 16 April 2024

1 USD до EGP - САД долар до Египетска фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Египетска фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Египетска фунта или Египетска фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Египетска фунта калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Египетска фунта?

Amount
From
To

1 САД долар =

48,58 Египетска фунта

1 USD = 48,58 EGP

1 EGP = 0,0206 USD

САД долар до Египетска фунта conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Египетска фунта = 48,58

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Египетска фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Египетска фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Египетска фунта (EGP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до EGP (Египетска фунта) ✅ USD до EGP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Египетска фунта (EGP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Египетска фунта ( EGP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Египетска фунта во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до EGP Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 48.54133295 EGP - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 48.45430759 EGP -0.08702536 EGP -0.17928094 %
April 14, 2024 недела 1 USD = 47.43607988 EGP -1.01822771 EGP -2.10141834 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 47.43607988 EGP - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 47.55111745 EGP +0.11503757 EGP +0.24251070 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 47.55111745 EGP - -
April 10, 2024 среда 1 USD = 47.54659566 EGP -0.00452179 EGP -0.00950932 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYEGP
USD11.06291.24520.72450.00650.0207
EUR0.940811.17150.68160.00610.0195
GBP0.80310.853610.58180.00520.0166
CAD1.38031.46721.718810.00890.0286
JPY154.5615164.2873192.4609111.975513.2034
EGP48.249051.285160.080034.95510.31221

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Египетска фунта (EGP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до EGP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Египетска фунта е валута во Египет. Симболот за USD е $. Симболот за EGP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Египетска фунта беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EGP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Египетска фунта = 48,58.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.