Tuesday 23 April 2024

1 USD до ERN - САД долар до Еритреја Nakfa валута конвертор

Нашиот САД долар до Еритреја Nakfa конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Еритреја Nakfa или Еритреја Nakfa за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Еритреја Nakfa калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Еритреја Nakfa?

Amount
From
To

1 САД долар =

15,00 Еритреја Nakfa

1 USD = 15,00 ERN

1 ERN = 0,0667 USD

САД долар до Еритреја Nakfa conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 април 2024 07:45:12 CEST

САД долар курсот до Еритреја Nakfa = 15,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Еритреја Nakfa

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Еритреја Nakfa со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Еритреја Nakfa (ERN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ERN (Еритреја Nakfa) ✅ USD до ERN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Еритреја Nakfa (ERN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Еритреја Nakfa ( ERN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Еритреја Nakfa во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ERN Промени Промени %
April 23, 2024 вторник 1 USD = 14.99992500 ERN - -
April 22, 2024 понеделник 1 USD = 14.99992500 ERN - -
April 21, 2024 недела 1 USD = 14.99992500 ERN - -
April 20, 2024 сабота 1 USD = 14.99992500 ERN - -
April 19, 2024 петок 1 USD = 14.99992500 ERN - -
April 18, 2024 четврток 1 USD = 14.99992500 ERN - -
April 17, 2024 среда 1 USD = 14.99992500 ERN - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYERN
USD11.06561.23530.73000.00650.0667
EUR0.938411.15920.68500.00610.0626
GBP0.80950.862710.59100.00520.0540
CAD1.36991.45981.692210.00890.0913
JPY154.7530164.9080191.1616112.9679110.3169
ERN15.000015.984318.529010.94980.09691

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Еритреја Nakfa (ERN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ERN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Еритреја Nakfa е валута во Еритреја. Симболот за USD е $. Симболот за ERN е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 23, 2024. Девизниот курс за Еритреја Nakfa беше последен пат ажуриран на April 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ERN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Еритреја Nakfa = 15,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.