USD до ETB - САД долар до Етиопија Бирр валута конвертор

Нашиот САД долар до Етиопија Бирр конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Етиопија Бирр или Етиопија Бирр за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Етиопија Бирр калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.08.2022 23:21
1 USD ($)
=
52,36932 ETB (Br)
1 USD = 52,369318 ETB
0,019095 USD = 1 ETB

Кој е тековниот курс за САД долар до Етиопија Бирр?

САД долар курсот до Етиопија Бирр = 52,37

Конверзија USD во Етиопија Бирр

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Етиопија Бирр со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYETB
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185670.762840.007380.01882
GBPinf0.8434110.643380.006220.01587
CADinf1.310901.5542910.009670.02467
JPYinf135.49957160.65718103.3639912.54998
ETBinf53.1374663.0032640.535180.392161

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Етиопија Бирр (ETB)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ETB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Етиопија Бирр е валута во Етиопија. Симболот за USD е $. Симболот за ETB е Br. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Етиопија Бирр беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ETB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Етиопија Бирр = 52,37.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.