Saturday 24 February 2024

1 USD до ETB - САД долар до Етиопија Бирр валута конвертор

Нашиот САД долар до Етиопија Бирр конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Етиопија Бирр или Етиопија Бирр за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Етиопија Бирр калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Етиопија Бирр?

Amount
From
To

1 САД долар =

56,87 Етиопија Бирр

1 USD = 56,87 ETB

1 ETB = 0,0176 USD

САД долар до Етиопија Бирр conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 февруари 2024 09:00:28 CET

САД долар курсот до Етиопија Бирр = 56,87

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Етиопија Бирр

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Етиопија Бирр со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Етиопија Бирр (ETB) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ETB (Етиопија Бирр) ✅ USD до ETB Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Етиопија Бирр (ETB) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Етиопија Бирр ( ETB )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Етиопија Бирр во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ETB Промени Промени %
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 56.86664771 ETB - -
Februar 22, 2024 четврток 1 USD = 56.55788700 ETB -0.30876071 ETB -0.54295572 %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 56.62514156 ETB +0.06725457 ETB +0.11891280 %
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 56.74402769 ETB +0.11888613 ETB +0.20995290 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 56.32533514 ETB -0.41869256 ETB -0.73786189 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 56.33802817 ETB +0.01269303 ETB +0.02253521 %
Februar 17, 2024 сабота 1 USD = 56.63155510 ETB +0.29352693 ETB +0.52101031 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYETB
USD11.08341.26800.74050.00660.0176
EUR0.923111.17040.68360.00610.0163
GBP0.78860.854410.58400.00520.0139
CAD1.35041.46291.712310.00900.0238
JPY150.4850163.0302190.8149111.440712.6545
ETB56.690461.416471.883441.98170.37671

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Етиопија Бирр (ETB)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ETB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Етиопија Бирр е валута во Етиопија. Симболот за USD е $. Симболот за ETB е Br. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 24, 2024. Девизниот курс за Етиопија Бирр беше последен пат ажуриран на Februar 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ETB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Етиопија Бирр = 56,87.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.