Wednesday 17 April 2024

USD до EUR - САД долар до евра валута конвертор

Нашиот САД долар до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до евра калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до евра?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,937 евра

1 USD = 0,937 EUR

1 EUR = 1,07 USD

САД долар до евра conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 април 2024 21:30:30 CEST

САД долар курсот до евра = 0,937

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во евра

Ја избравте изворната валута USD и целната валута евра со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и евра (EUR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до EUR (евра) ✅ USD до EUR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во евра (EUR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во евра ( EUR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во евра во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до EUR Промени Промени %
April 17, 2024 среда 1 USD = 0.940332 EUR - -
April 16, 2024 вторник 1 USD = 0.94035 EUR +0.00002 EUR +0.00191 %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 0.93795 EUR -0.00240 EUR -0.25522 %
April 14, 2024 недела 1 USD = 0.93715 EUR -0.00080 EUR -0.08529 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 0.93715 EUR - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 0.938845 EUR +0.001695 EUR +0.180868 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 0.932098 EUR -0.006747 EUR -0.718649 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.06411.24660.72430.0065
EUR0.939811.17150.68060.0061
GBP0.80220.853610.58100.0052
CAD1.38071.46921.721310.0089
JPY154.6145164.5264192.7501111.98151

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до EUR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за USD е $. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 17, 2024. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на April 17, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до евра = 0,937.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.