Monday 24 June 2024

1 USD до EUR - САД долар до евра валута конвертор

Нашиот САД долар до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до евра калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до евра?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,933 евра

1 USD = 0,933 EUR

1 EUR = 1,07 USD

САД долар до евра conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 јуни 2024 19:35:12 CEST

САД долар курсот до евра = 0,933

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во евра

Ја избравте изворната валута USD и целната валута евра со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и евра (EUR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до EUR (евра) ✅ USD до EUR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во евра (EUR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во евра ( EUR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во евра во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до EUR Промени Промени %
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 0.93534957 EUR - -
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 0.93425027 EUR -0.00109930 EUR -0.11752868 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 0.93425027 EUR - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 0.93410104 EUR -0.00014923 EUR -0.01597313 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 0.93055024 EUR -0.00355080 EUR -0.38012977 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 0.93124003 EUR +0.00068979 EUR +0.07412671 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 0.93133977 EUR +0.00009974 EUR +0.01071041 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.07231.26690.73130.0063
EUR0.932611.18150.68200.0058
GBP0.78940.846410.57720.0049
CAD1.36751.46641.732410.0086
JPY159.7105171.2548202.3317116.78971

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до EUR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за USD е $. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 24, 2024. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на Juni 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до евра = 0,933.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.