USD до FJD - САД долар до Фиџи долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Фиџи долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Фиџи долар или Фиџи долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Фиџи долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.06.2022 07:21
1 USD ($)
=
2,19254 FJD ($)
1 USD = 2,192545 FJD
0,456091 USD = 1 FJD

Кој е тековниот курс за САД долар до Фиџи долар?

САД долар курсот до Фиџи долар = 2,19

Конверзија USD во Фиџи долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Фиџи долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFJD
USD11.058361.231240.777010.007400.45718
EUR0.9448611.163350.734160.007000.43198
GBP0.812190.8595910.631080.006010.37132
CAD1.286991.362101.5845910.009530.58839
JPY135.05201142.93336166.28130104.93633161.74368
FJD2.187302.314952.693091.699550.016201

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до FJD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Фиџи долар е валута во Фиџи. Симболот за USD е $. Симболот за FJD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 28, 2022. Девизниот курс за Фиџи долар беше последен пат ажуриран на Juni 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Фиџи долар = 2,19.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.