Wednesday 29 May 2024

1 USD до FJD - САД долар до Фиџи долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Фиџи долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Фиџи долар или Фиџи долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Фиџи долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Фиџи долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,23 Фиџи долар

1 USD = 2,23 FJD

1 FJD = 0,449 USD

САД долар до Фиџи долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 28 мај 2024 17:05:13 CEST

САД долар курсот до Фиџи долар = 2,23

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Фиџи долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Фиџи долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Фиџи долар (FJD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до FJD (Фиџи долар) ✅ USD до FJD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Фиџи долар (FJD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Фиџи долар ( FJD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Фиџи долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до FJD Промени Промени %
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 2.22819875 FJD - -
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 2.22819875 FJD - -
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 2.26765083 FJD +0.03945208 FJD +1.77058177 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 2.26765083 FJD - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 2.26765083 FJD - -
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 2.26610407 FJD -0.00154676 FJD -0.06820973 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 2.26101112 FJD -0.00509294 FJD -0.22474451 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYFJD
USD11.08551.26640.73140.00640.4410
EUR0.921311.16670.67380.00590.4063
GBP0.78960.857110.57760.00500.3482
CAD1.36721.48401.731410.00870.6029
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045169.2148
FJD2.26772.46152.87191.65870.01441

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до FJD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Фиџи долар е валута во Фиџи. Симболот за USD е $. Симболот за FJD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 29, 2024. Девизниот курс за Фиџи долар беше последен пат ажуриран на Mai 29, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Фиџи долар = 2,23.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.