USD до FKP - САД долар до Фолкландските Острови Паунд валута конвертор

Нашиот САД долар до Фолкландските Острови Паунд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Фолкландските Острови Паунд или Фолкландските Острови Паунд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Фолкландските Острови Паунд калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.06.2022 20:01
1 USD ($)
=
0,81490 FKP (£)
1 USD = 0,814902 FKP
1,227141 USD = 1 FKP

Кој е тековниот курс за САД долар до Фолкландските Острови Паунд?

САД долар курсот до Фолкландските Острови Паунд = 0,81

Конверзија USD во Фолкландските Острови Паунд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Фолкландските Острови Паунд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFKP
USD11.055691.226450.775690.007401.21788
EUR0.9472511.161760.734770.007011.15364
GBP0.815360.8607710.632470.006030.99301
CAD1.289181.360971.5811110.009531.57006
JPY135.21039142.73992165.82886104.881331164.67002
FKP0.821100.866821.007040.636920.006071

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Фолкландските Острови Паунд (FKP)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до FKP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Фолкландските Острови Паунд е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за FKP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 26, 2022. Девизниот курс за Фолкландските Острови Паунд беше последен пат ажуриран на Juni 26, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија FKP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Фолкландските Острови Паунд = 0,81.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.