Tuesday 03 October 2023

1 USD до FKP - САД долар до Фолкландските Острови Паунд валута конвертор

Нашиот САД долар до Фолкландските Острови Паунд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Фолкландските Острови Паунд или Фолкландските Острови Паунд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Фолкландските Острови Паунд калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Фолкландските Острови Паунд?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,823 Фолкландските Острови Паунд

1 USD = 0,823 FKP

1 FKP = 1,22 USD

САД долар до Фолкландските Острови Паунд conversion - Курсна листа на ажурирани: 27.09.2023 08:37

САД долар курсот до Фолкландските Острови Паунд = 0,823

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Фолкландските Острови Паунд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Фолкландските Острови Паунд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Фолкландските Острови Паунд (FKP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до FKP (Фолкландските Острови Паунд) ✅ USD до FKP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Фолкландските Острови Паунд (FKP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Фолкландските Острови Паунд ( FKP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Фолкландските Острови Паунд во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до FKP Промени Промени %
September 27, 2023 Wednesday 1 USD = 0.822503 FKP - -
September 26, 2023 Tuesday 1 USD = 0.819792 FKP -0.002711 FKP -0.329604 %
September 25, 2023 Monday 1 USD = 0.817053 FKP -0.002739 FKP -0.334109 %
September 24, 2023 Sunday 1 USD = 0.816853 FKP -0.000200 FKP -0.024478 %
September 23, 2023 Saturday 1 USD = 0.817671 FKP +0.000818 FKP +0.100140 %
September 22, 2023 Friday 1 USD = 0.813915 FKP -0.003756 FKP -0.459353 %
September 21, 2023 Thursday 1 USD = 0.812363 FKP -0.001552 FKP -0.190683 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYFKP
USD11.04841.20660.72900.00671.2128
EUR0.953811.15090.69530.00641.1568
GBP0.82880.868910.60410.00561.0051
CAD1.37181.43821.655210.00921.6637
JPY149.1665156.3923179.9887108.73981180.9090
FKP0.82450.86450.99490.60110.00551

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Фолкландските Острови Паунд (FKP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до FKP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Фолкландските Острови Паунд е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за FKP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на October 03, 2023. Девизниот курс за Фолкландските Острови Паунд беше последен пат ажуриран на October 03, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија FKP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Фолкландските Острови Паунд = 0,823.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.