Monday 02 October 2023

USD до GBP - САД долар до Британски фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Британски фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Британски фунта или Британски фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Британски фунта калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Британски фунта?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,823 Британски фунта

1 USD = 0,823 GBP

1 GBP = 1,21 USD

САД долар до Британски фунта conversion - Курсна листа на ажурирани: 27.09.2023 07:50

САД долар курсот до Британски фунта = 0,823

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Британски фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Британски фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.05861.21970.73580.0067
EUR0.944611.15210.69500.0063
GBP0.81990.868010.60330.0055
CAD1.35911.43881.657610.0091
JPY149.5195158.2880182.3689110.01771

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Британски фунта (GBP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GBP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Британски фунта е валута во Обединето Кралство. Симболот за USD е $. Симболот за GBP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 02, 2023. Девизниот курс за Британски фунта беше последен пат ажуриран на Oktober 02, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GBP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Британски фунта = 0,823.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.