Tuesday 16 April 2024

1 USD до GEL - САД долар до Грузиски Стартувај валута конвертор

Нашиот САД долар до Грузиски Стартувај конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Грузиски Стартувај или Грузиски Стартувај за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Грузиски Стартувај калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Грузиски Стартувај?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,67 Грузиски Стартувај

1 USD = 2,67 GEL

1 GEL = 0,374 USD

САД долар до Грузиски Стартувај conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 13:30:15 CEST

САД долар курсот до Грузиски Стартувај = 2,67

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Грузиски Стартувај

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Грузиски Стартувај со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Грузиски Стартувај (GEL) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GEL (Грузиски Стартувај) ✅ USD до GEL Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Грузиски Стартувај (GEL) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Грузиски Стартувај ( GEL )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Грузиски Стартувај во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GEL Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 2.67024123 GEL - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 2.67039097 GEL +0.00014974 GEL +0.00560782 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 2.67039097 GEL - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 2.68020348 GEL +0.00981251 GEL +0.36745590 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 2.67980845 GEL -0.00039503 GEL -0.01473895 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 2.68023940 GEL +0.00043095 GEL +0.01608144 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 2.67967201 GEL -0.00056739 GEL -0.02116941 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGEL
USD11.06431.24480.72710.00650.3745
EUR0.939611.16950.68320.00610.3519
GBP0.80340.855110.58420.00520.3009
CAD1.37531.46371.711910.00890.5151
JPY154.2330164.1562191.9825112.1486157.7666
GEL2.66992.84173.32341.94140.01731

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Грузиски Стартувај (GEL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GEL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Грузиски Стартувај е валута во Грузија. Симболот за USD е $. Симболот за GEL е ₾. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Грузиски Стартувај беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GEL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Грузиски Стартувај = 2,67.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.