Monday 25 September 2023

USD до GGP - САД долар до Гернзи Паунд валута конвертор

Нашиот САД долар до Гернзи Паунд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гернзи Паунд или Гернзи Паунд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гернзи Паунд калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Гернзи Паунд?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,817 Гернзи Паунд

1 USD = 0,817 GGP

1 GGP = 1,22 USD

САД долар до Гернзи Паунд conversion - Курсна листа на ажурирани: 24.09.2023 20:09

САД долар курсот до Гернзи Паунд = 0,817

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Гернзи Паунд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гернзи Паунд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGGP
USD11.06721.22420.74120.00671.2240
EUR0.937111.14710.69450.00631.1470
GBP0.81690.871810.60550.00550.9999
CAD1.34921.43981.651610.00911.6514
JPY148.3045158.2674181.5510109.92441181.5315
GGP0.81700.87181.00010.60550.00551

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гернзи Паунд (GGP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GGP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гернзи Паунд е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за GGP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 25, 2023. Девизниот курс за Гернзи Паунд беше последен пат ажуриран на September 25, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GGP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гернзи Паунд = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.