Monday 04 December 2023

1 USD до GGP - САД долар до Гернзи Паунд валута конвертор

Нашиот САД долар до Гернзи Паунд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 04.12.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гернзи Паунд или Гернзи Паунд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гернзи Паунд калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Гернзи Паунд?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,805 Гернзи Паунд

1 USD = 0,805 GGP

1 GGP = 1,24 USD

САД долар до Гернзи Паунд conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 ноември 2023 11:15:33 CET

САД долар курсот до Гернзи Паунд = 0,805

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Гернзи Паунд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гернзи Паунд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Гернзи Паунд (GGP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GGP (Гернзи Паунд) ✅ USD до GGP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Гернзи Паунд (GGP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Гернзи Паунд ( GGP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Гернзи Паунд во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GGP Промени Промени %
November 28, 2023 вторник 1 USD = 0.805105 GGP - -
November 29, 2023 среда 1 USD = 0.805105 GGP - -
November 30, 2023 четврток 1 USD = 0.805105 GGP - -
Dezember 1, 2023 петок 1 USD = 0.805105 GGP - -
Dezember 2, 2023 сабота 1 USD = 0.805105 GGP - -
Dezember 3, 2023 недела 1 USD = 0.805105 GGP - -
Dezember 4, 2023 понеделник 1 USD = 0.805105 GGP - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGGP
USD11.09141.26010.72980.00671.2600
EUR0.916311.15460.66870.00611.1545
GBP0.79360.866110.57920.00530.9999
CAD1.37021.49541.726610.00921.7264
JPY149.4650163.1234188.3409109.07991188.3193
GGP0.79370.86621.00010.57920.00531

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гернзи Паунд (GGP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GGP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гернзи Паунд е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за GGP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Dezember 04, 2023. Девизниот курс за Гернзи Паунд беше последен пат ажуриран на Dezember 04, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GGP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гернзи Паунд = 0,805.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.