USD до GHS - САД долар до Гана Cedi валута конвертор

Нашиот САД долар до Гана Cedi конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гана Cedi или Гана Cedi за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гана Cedi калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 05:33
1 USD ($)
=
9,24952 GHS (GH¢)
1 USD = 9,249524 GHS
0,108114 USD = 1 GHS

Кој е тековниот курс за САД долар до Гана Cedi?

САД долар курсот до Гана Cedi = 9,25

Конверзија USD во Гана Cedi

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гана Cedi со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGHS
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.10673
GBPinf0.8433810.643380.006220.09001
CADinf1.310861.5542910.009670.13991
JPYinf135.49544160.65718103.36399114.46132
GHSinf9.3695111.109447.147620.069151

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GHS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гана Cedi е валута во Гана. Симболот за USD е $. Симболот за GHS е GH¢. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Гана Cedi беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гана Cedi = 9,25.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.