Wednesday 29 May 2024

1 USD до GHS - САД долар до Гана Cedi валута конвертор

Нашиот САД долар до Гана Cedi конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гана Cedi или Гана Cedi за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гана Cedi калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Гана Cedi?

Amount
From
To

1 САД долар =

14,68 Гана Cedi

1 USD = 14,68 GHS

1 GHS = 0,0681 USD

САД долар до Гана Cedi conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 04:35:12 CEST

САД долар курсот до Гана Cedi = 14,68

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Гана Cedi

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гана Cedi со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Гана Cedi (GHS) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GHS (Гана Cedi) ✅ USD до GHS Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Гана Cedi (GHS) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Гана Cedi ( GHS )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Гана Cedi во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GHS Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 14.67696011 GHS - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 14.62715385 GHS -0.04980626 GHS -0.33934997 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 14.53889882 GHS -0.08825502 GHS -0.60336430 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 14.53256020 GHS -0.00633862 GHS -0.04359768 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 14.53889882 GHS +0.00633862 GHS +0.04361670 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 14.59726155 GHS +0.05836273 GHS +0.40142469 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 14.51694854 GHS -0.08031302 GHS -0.55019235 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGHS
USD11.08551.26640.73140.00640.0688
EUR0.921311.16670.67380.00590.0634
GBP0.78960.857110.57760.00500.0543
CAD1.36721.48401.731410.00870.0941
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045110.8002
GHS14.532615.774918.404910.62990.09261

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GHS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гана Cedi е валута во Гана. Симболот за USD е $. Симболот за GHS е GH¢. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 29, 2024. Девизниот курс за Гана Cedi беше последен пат ажуриран на Mai 29, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гана Cedi = 14,68.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.