USD до GIP - САД долар до Гибралтарска фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Гибралтарска фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гибралтарска фунта или Гибралтарска фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гибралтарска фунта калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.08.2022 00:15
1 USD ($)
=
0,82991 GIP (£)
1 USD = 0,829906 GIP
1,204956 USD = 1 GIP

Кој е тековниот курс за САД долар до Гибралтарска фунта?

САД долар курсот до Гибралтарска фунта = 0,83

Конверзија USD во Гибралтарска фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гибралтарска фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGIP
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185690.761000.007281.19481
GBPinf0.8433910.641820.006141.00770
CADinf1.314051.5580610.009571.57005
JPYinf137.29007162.78325104.478211164.03613
GIPinf0.836950.992360.636920.006101

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гибралтарска фунта (GIP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GIP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гибралтарска фунта е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за GIP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 18, 2022. Девизниот курс за Гибралтарска фунта беше последен пат ажуриран на August 18, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GIP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гибралтарска фунта = 0,83.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.