Tuesday 16 April 2024

1 USD до GIP - САД долар до Гибралтарска фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Гибралтарска фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гибралтарска фунта или Гибралтарска фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Гибралтарска фунта калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Гибралтарска фунта?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,803 Гибралтарска фунта

1 USD = 0,803 GIP

1 GIP = 1,25 USD

САД долар до Гибралтарска фунта conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Гибралтарска фунта = 0,803

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Гибралтарска фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Гибралтарска фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Гибралтарска фунта (GIP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GIP (Гибралтарска фунта) ✅ USD до GIP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Гибралтарска фунта (GIP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Гибралтарска фунта ( GIP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Гибралтарска фунта во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GIP Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 0.80276214 GIP - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 0.80276214 GIP - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 0.80276214 GIP - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 0.80276214 GIP - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 0.79723137 GIP -0.00553077 GIP -0.68896735 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 0.79723137 GIP - -
April 10, 2024 среда 1 USD = 0.79723137 GIP - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGIP
USD11.06291.24340.72500.00651.2457
EUR0.940811.16980.68210.00611.1720
GBP0.80430.854910.58310.00521.0019
CAD1.37921.46601.714910.00891.7181
JPY154.5750164.3017192.1977112.07301192.5540
GIP0.80280.85330.99810.58200.00521

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Гибралтарска фунта (GIP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GIP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Гибралтарска фунта е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за GIP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Гибралтарска фунта беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GIP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Гибралтарска фунта = 0,803.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.