USD до GMD - САД долар до Gambian Dalasi валута конвертор

Нашиот САД долар до Gambian Dalasi конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Gambian Dalasi или Gambian Dalasi за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Gambian Dalasi калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.01.2022 08:29
1 USD ($)
=
52,99184 GMD (D)
1 USD = 52,991844 GMD
0,018871 USD = 1 GMD

Кој е тековниот курс за САД долар до Gambian Dalasi?

САД долар курсот до Gambian Dalasi = 52,99

Конверзија USD во Gambian Dalasi

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Gambian Dalasi со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGMD
USD11.142751.368150.798230.008740.01885
EUR0.8750811.197240.698520.007650.01650
GBP0.730920.8352510.583440.006390.01378
CAD1.252771.431601.7139710.010950.02361
JPY114.37303130.69978156.4792491.2964712.15596
GMD53.0497360.6225872.5798842.346110.463831

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Gambian Dalasi (GMD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до GMD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Gambian Dalasi е валута во Гамбија. Симболот за USD е $. Симболот за GMD е D. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 17, 2022. Девизниот курс за Gambian Dalasi беше последен пат ажуриран на Januar 17, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GMD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Gambian Dalasi = 52,99.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.